Dzisiaj zamawiasz, płacisz za 30 dni, czyli faktoring w praktyce

 Dzisiaj zamawiasz, płacisz za 30 dni, czyli faktoring w praktyce

 

Jeśli w związku z prowadzonym biznesem potrzebujesz częstego zatowarowania i nie do końca odpowiadają Ci tradycyjne formy płatności, faktoring jest tym, co może Ci pomóc. W tym tekście opowiemy Ci nieco szerzej  o faktoringu i w jaki sposób może posłużyć do zapewnienia ciągłości oferty w Twoim sklepie.

 

Faktoring – co to takiego?

 

Wyobraź sobie taką sytuację - potrzebujesz szybkiego zatowarowania sklepu, ale chwilowo nie dysponujesz wolnymi środkami na pokrycie zamówienia z hurtowni. Na pewno choć raz stanąłeś przed takim problemem, szukając rozwiązania. Dotychczas jedyną możliwością były szybkie pożyczki lub kredyty. Niestety, często tego typu działania są bardzo kosztowne i niekoniecznie się kalkulują.

Teraz z pomocą przychodzi usługa faktoringu, która daje Ci możliwość opłacenia zamówionego towaru nawet 30 dni później. Jest to szczególnie wygodne rozwiązanie dla mniejszych lub rozwijających się biznesów.

 

Ile to kosztuje?

Musisz zdawać sobie sprawę, że dla hurtowni, z której zamawiasz towar, faktoring jest pewnego rodzaju „kredytem obrotowym” udzielanym klientowi. Jak każdy kredyt tak i ten musi mieć swój koszt. W przypadku faktoringu, który oferujemy w Rivos, prowizja banku wynosi 0,5% od wartości brutto całego zamówienia. Oczywiście na koniec miesiąca otrzymasz na to osobną fakturę prowizyjną.

Minimalna kwota zamówienia, przy której oferujemy faktoring to 5000 zł brutto. Przy takiej kwocie prowizja wyniesie jedyne 25 zł netto. Pamiętaj, że płacisz tylko za to, co kupisz - prowizja jest naliczana wyłącznie w przypadku realizacji zamówienia.

 

Decyzja nie należy do nas

Pamiętaj, że to, czy Twoja firma otrzyma pozytywną zgodę na faktoring, nie zależy od nas.

Całym procesem zarządza Raiffeisen Bank, z którym współpracujemy. Jeśli interesuje Cię taka forma płatności, złożymy za Ciebie wniosek do banku, który w ciągu 30 dni poinformuje o swojej decyzji.

Wystarczy tylko, że skontaktujesz się z nami i wyrazisz chęć otrzymania faktoringu. Resztą zajmą się nasi specjaliści i razem poszukamy rozwiązania dopasowanego do możliwości Twojej firmy. Poznaj 3 najważniejsze zasady faktoringu w RIVOS:

 

 To bank decyduje, czy możesz skorzystać z tej formy zapłaty

 Faktoring nie jest darmowy – pobierana jest prowizja 0,5% wartości brutto całego zamówienia (przy 5000 zł brutto prowizja wynosi jedynie 25 zł netto)

 Płacisz tylko za realne zakupy - prowizja jest naliczana wyłącznie w przypadku realizacji zamówienia

 

 

 

Najwyższej jakości hity, które docenili klienci w całej Europie

 Zobacz nowości lub promocje

pixel